Anna Franková - Nové divadlo

Nové divadlo- Dom Matice slovenskej v Nitre
Inscenácia, ktorá má zmysel.
Kontaktovať organizátora

Kúpiť vstupenky

  Pre vybranú akciu nieje momentálne dostupná žiadna vstupenka na zakúpenie. Buď sa už uskutočnila, alebo lístky na ňu ešte neboli uvoľnené do distribúcie

  Popis

  Vznik inscenácie Anna Franková z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, predstavenie je realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie.  

   

   

  Anna Franková

  na motívy Denníku Anny  Frankovej

  Koncept : Šimon Spišák a Veronika Gabčíková

  Dramatizácia: Šimon Spišák

  Dramaturgia: Veronika Gabčíková

  Scéna, kostýmy a bábky: Karel Czech

   

  Réžia: Šimon Spišák

   

  Osoby a obsadenie:

  Anna Franková – Lucia Korená

  Peter van Daan , otec, matka, Miep, pán van Daan, pani van Daanová, pán Dussel, Mortie, kocúr, atď. – Ivan Martinka  a.h.

   

  Hlasateľ: Martin Nahálka

  Hlas Anny: Alica Cvečková

   

   

  Denník Anny Frankovej

  Trinásťročná Anna Franková sa spolu s rodinou a ďalšími štyrmi ľuďmi počas druhej svetovej vojny dva roky ukrývala v zadnej časti jednej budovy v Amsterdame. Anna si zapisovala udalosti od 12. júna 1942 do 1. augusta 1944 a zaznamenala všetko, čo sa okolo nej dialo, aj jednotlivé dni v úkryte. Keď v marci 1944 v Oranžskom rádiu počula výzvu občanom, aby poskytli svoje zápisky do zbierky na historické účely, svoje poznámky začala prepisovať do knižnej podoby. Zápisky sa končia textom, ktorý Anna zaznamenala iba pár dní pred tým, ako ju aj jej rodinu našli vojaci a odvliekli do koncentračného tábora.. Anna Franková zomrela na týfus niekedy vo februári alebo marci 1945 v koncentračnom tábore Bergen Belsen.

  Jej zápisky sa však zachovali a po vojne sa o ich knižné vydanie zaslúžil Annin otec Otto Frank, ktorý jediný z ukrývajúcich sa, vojnu prežil. 

  Mapa

  Diskusia